KošíkLen 54,9 €
do dopravy
zadarmo
Menu

2 000+ ľudí prikúpilo

2 000+ ľudí prikúpilo

GC Tooth Mousse Jahoda 35 ml

Cena: 16,6 €

Ukázať

Krásny biely úsmev? S bielením zubov žiadny problém

Používali ste bieliace zubné pasty, ale stále sú Vaše zuby nepríjemne zafarbené? Potom navštívte zubného lekára alebo dentálnu hygieničku. Tí Vám totiž s týmto problémom môžu ľahko a relatívne rýchlo pomôcť. Aké sú možnosti bielenia zubov, sa dočítate v našom článku.

Bielenie zubov
Bielenie zubov

Rozhodovanie, či si nechať vybieliť zuby, nie je ľahké. Často máme obavy z nezvratného poškodenia zubov, citlivosti alebo opätovného zafarbenia zubov. Práve z týchto dôvodov je dôležité absolvovať profesionálne bielenie zubov pod dohľadom zubného lekára či dentálnej hygieničky. Podstúpiť môžete bielenie zubov priamo v ordinácii alebo si bieliť zuby doma. Aký je medzi týmito dvoma metódami rozdiel?

Okamžitý výsledok s ordinačným bielením zubov

Už samotné označenie napovedá, že tento postup bielenia zubov prebieha priamo v ordinácii a vykonáva ho zubný lekár alebo dentálna hygienička. Hlavnú úlohu hrá bieliaci gél s vysokým obsahom peroxidu vodíka.

A ako to prebieha? Najprv je potrebné odstrániť vonkajšiu pigmentácia zubov. K tomu sa používa depuračná pasta a prístrojová kefka. Aby nedošlo k poškodeniu ďasien počas bielenia, tak sa pokrývajú ochranným gélom alebo špeciálnou gumovou blanou. Bieliaci gél sa potom nanáša na plochy zubov, ktoré je vidieť pri úsmeve. Na urýchlenie procesu bielenia môže zubár alebo dentálna hygienička použiť bieliacu lampu.

Dôležité je 24 hodín po ordinačnom bielení držať tzv. bielu diétu. To znamená, že by ste nemali konzumovať potraviny alebo nápoje, ktoré spôsobujú zafarbenie skloviny. Jeden deň to tak budete musieť vydržať bez kávy, čaju, červeného vína, červenej repy, čučoriedok, kari korení atď. Ak ordinačné bielenie podstupujete, je dobré sa týmto „farebným" potravinám vyhýbať čo najviac, aby efekt vybielenia vydržal čo najdlhšie.

Šetrnejší variant - bielenie zubov doma

Ak máte strach z citlivosti zubov, zuby sa Vám viac kazia alebo chcete aj trochu ušetriť, potom je pre Vás ideálna metóda bielenia zubov doma. To sa vykonáva pomocou látky s koncentráciou 10%. Ten sa dávkuje do silikónových násad, ktoré Vám zhotoví laboratórium priamo podľa Vašich odtlačkov zubov.

Jasné teda je, že musíte navštíviť Vášho zubného lekára alebo dentálnu hygieničku. Tí Vám urobia odtlačok chrupu a odošlú ich do laboratória. Výsledkom práce laboratória sú potom silikónové nosiče, ktoré budú sedieť presne na Vaše zuby. To je dôležité najmä preto, aby nedochádzalo k vytekaniu bieliaceho gélu z násady a následnému podráždeniu ďasien.

Nosiče s bieliacim gélom sa nechávajú v ústach niekoľko hodín, najlepšou dobou je noc, kedy človek menej sliní. Proces nočného bielenia sa potom opakuje po dobu 5-14 dní podľa odporúčania Vášho zubného lekára alebo dentálnej hygieničky. Počas procesu bielenia a po ňom je rovnako, ako v prípade ordinačného bielenia, nutné držať bielu diétu a používať zubnú pastu na citlivé zuby.

Ako sa starať o zuby po bielení?

Aby ste si čo najdlhšie udržali belší odtieň zubov, je potrebné používať bieliace zubné pasty, ktoré Vám pomôžu zuby kvalitne vyčistiť a odstrániť škvrny, ktoré sa na zuboch počas dňa usadzujú. Ak budú Vaše zuby po bielení citlivejšie, môžete raz týždenne používať špeciálne gély alebo pasty na zníženie citlivosti zubov, napr. GC Tooth Mousse GC Tooth Mousse alebo Elmex gelée.

Nebojte sa bielenia a začnite sa usmievať

Ak chcete mať belšie zuby, obráťte sa na Vášho zubného lekára alebo dentálnu hygieničku, ktorí poznajú Vaše zuby a zodpovedne Vám odporučia najlepšiu metódu bielenia, ktorá pre Vás bude ideálna. A neexperimentujte s domácim bielením. Síce je to lacnejšie, ale môže nenávratne poškodiť Vaše zuby.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odborníčka na dentálne produkty,

redakcia Nazuby.eu